MAS ORLICKO, z.s.
Zemědělská, č.p. 1004
564 01 Žamberk
tel.: 465 611 150
IČ: 27034186
ID datové schránky: 328e35a

Místní akční skupina Orlicko - logo


PODPORUJÍ NÁS

Letohrad
Město Letohrad

Letohrad
Město Žamberk
Nový web s projekty úspěšných žadatelů
Infomail, zasílání novinek e-mailem - registrace
MAS ORLICKO
Region, který roste

Kniha projektů podpořených
MAS ORLICKO, z.s.
v letech 2009-2013.
Z kalendáře MAS
Infomail, zasílání novinek e-mailem - registrace
najdete nás na facebooku

MAS ORLICKO vyhodnotila svou činnost za rok 2011

V nově zrekonstruovaných prostorách penzionu Na Červeném Potoce proběhla dne 25.11.2011 za účasti paní Jaroslavy Žákové, zástupkyně Pardubického kraje a Ing. Františka Wintera, předsedy Národní sítě MAS výroční valná hromada Místní akční skupiny Orlicko.

Celkem 15 členů Místní akční skupiny ....
CELÝ ČLÁNEK:

V nově zrekonstruovaných prostorách penzionu Na Červeném Potoce proběhla dne 25.11.2011 za účasti paní Jaroslavy Žákové, zástupkyně Pardubického kraje a Bc. Františka Wintera, předsedy Národní sítě MAS výroční valná hromada Místní akční skupiny Orlicko.

Celkem 15 členů Místní akční skupiny Orlicko zhodnotilo dne 25.11.2011 činnost organizace za rok 2011.

V rámci jednání byly prezentovány jak výsledky dosažené při realizaci programu Leader, tak při realizaci dalších rozvojových projektů a aktivit.

Z hlavních úspěchů za uplynulé období lze jmenovat především úspěšnou realizaci IV. vyhlášené výzvy, v rámci které bude v regionu Orlicko podpořeno dalších 35 projektů (mezi nimi 13 projektů podnikatelů, 17 projektů neziskových organizací a 5 projektů obcí).

K dalším mimořádným úspěchům patří podpora pilotního projektu s názvem „Orlické hory pro všechny“, díky kterému bude na Orlicku vybudováno zázemí pro trávení volného času handicapovaných osob a pořízeno komplexní vybavení.

„V regionu Orlicka tak budou v příštím díky finanční podpoře a iniciativě MAS ORLICKO realizovány projekty v celkové hodnotě více než 25 miliónů korun“shrnul na závěr jednání předseda sdružení Ing. Oldřich Žďárský, který současně informoval členy o záměru MAS ORLICKO v rozvojových projekty pokračovat i v letech dalších.

Po prezentaci činnosti MAS ORLICKO převzali slovo také hosté – paní Jaroslava Žáková, která informovala o podpoře místních akčních skupiny ze strany Pardubického kraje a Bc. František Winter, který přítomné seznámil s výhledem podpory MAS po roce 2013.

Na závěr jednání měli přítomní možnost prohlédnout si zrekonstruované prostory penzionu Na Červeném Potoce, který od MAS ORLICKO získal v roce 2010 podporu ve výši 741 136 korun. Ze získané podpory majitel zrekonstruoval pokoje a vybudoval nové sociální zařízení, které uspokojí i náročné klienty.

„Současně je realizace tohoto projektu velmi dobrou ukázkou návaznosti aktivit MAS ORLICKO na rozvojové aktivity Pardubického kraje, které jsou v oblasti cestovního ruchu směřovány mimo jiné především do oblasti Kralicka“ – uvedla manažerka sdružení, Ing. Ivana Vanická, která doplnila, že na podporu zkvalitňování ubytovacích a stravovacích kapacit je v rámci činnosti MAS věnována samostatná fiche.
Vanická Ivana, Ing. | dne 30.11.2011